Bizet - Carmen - balet
Drama krásné a nezkrotné cikánky, která zamotá hlavu obyčejnému vojákovi, stejně jako obdivovanému toreadorovi. Drama vášnivé, osudové lásky. Drama žárlivosti, které nevyhnutelně směřuje k tragické smrti dívky, která si chtěla zachovat svobodu a nezávislost. Romantické melodie z opery Georgese Bizeta zazní v úpravě vycházející ze slavné opery i ze suity francouzského skladatele. Klasický a celosvětově známý příběh, kterému nechybí romantická zápletka, ani vášnivé a horkokrevné emoce. Tančí Pražský divadelní balet v režii Jiřího Pokorného .Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. Choreografem a dramaturgem fontány je Miloslav Janíček. 

Čajkovskij - Labutí Jezero - balet
Zlý čaroděj Rudovous zaklel krásnou Odettu v labuť – a jen věrná láska může zlomit její zakletí. Naděje přichází s princem Siegfriedem, který přísahá, že ji nikdy nezradí - nazítří si ale za nevěstu zvolí ohnivou Odilii. Na konci je ale zlý čaroděj přeci jen poražen: to když Siegfried pro svou Odettu obětuje život, aby alespoň ve smrti byli věčně spolu a zachránili ostatní dívky zakleté v labutě. Příběh o mocné síle lásky rozezpíval P. I. Čajkovskij v romantických melodiích: za měsíční noci tančí okouzlený princ s krásnou Odettou, na plese zní španělský tanec, tarantela, čardáš, mazurka. Velkolepé scény střídají něžné tance lásky a bolesti. Asi nejromantičtější Čajkovského dílo, které je stále vyhledáváno nejen návštěvníky Křižíkovy fontány, do jejího unikátního prostředí přivedl choreograf a dramaturg Miloslav Janíček, tančí Pražský divadelní balet v režii Jiřího Pokorného . Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. 

Čajkovskij - Louskáček - balet
Jedna z nejkrásnějších baletních pohádek - Louskáček. Pohádkové bytosti Princ a Myší král, ale i Klára, děvčátko s dobrým srdcem a odvahou, ožijí v nádherné hudbě Petra Iljiča Čajkovského. Balet vznikl na náměty E.T.A. Hoffmana. V malém městečku se o vánočních svátcích scházejí hosté. Děti nedočkavě čekají, kdy už konečně uvidí vánoční stromeček a dárky. Vytoužený okamžik nastává a přede všemi se otevírá pohled na nazdobený stromek. Pod ním nachází malá Klárka dárek od svého strýčka – veselou hračku louskáčka, který snadno louská oříšky. V masce kouzelníka se objevuje dětmi nepoznaný strýc Kláry a Frantíka a děti jsou nadšené jeho uměním oživovat jejich hračky a vymýšlet pro ně zábavu... A tou rozhodně je i toto klasické představení. . Choreografem a dramaturgem fontány je Miloslav Janíček, tančí Pražský divadelní balet v režii Jiřího Pokorného. Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. 

Čajkovskij - Romeo a Julie - balet
Baletní podoba slavného příběhu veronských milenců, jejichž lásce brání nenávist znepřátelených rodů. Tentokráte s hudbou Petra Iljiče Čajkovského: s jeho fantazií - symfonickou předehrou Romeo a Julie a s první větou jeho emotivní šesté symfonie, zvané Patetická. Smrt milenců doprovodí hudba původně spjatá s koncem jiného, neméně jímavého příběhu lásky: Isoldina smrt z opery Richarda Wagnera. A před diváky Křižíkovy fontány se znovu odehrává příběh znesvářených Monteků a Kapuletů, ve kterém prožijí svůj bolestný a přitom nepřekonatelný románek Romeo a Julie, potomci mocných rodů. Znovu tak můžeme prožít nejznámější příběh lásky a tragedie, v nezapomenutelném zpracování pro Křižíkovu fontánu. Choreografem a dramaturgem fontány je Miloslav Janíček, tančí Pražský divadelní balet v režii Jiřího Pokorného . 

Exotic Night
V roce 2006 byla poprvé uvedena tato produkce, která nejen opět spojuje unikátní hru vody, světel a hudby v možnostech Křižíkovy fontány, ale zároveň vnesla do jejích prostor exotické rytmy, krásné tanečnice a náladu jižních krajin. V roce 2014 se vrací v novém provedení, doplněná o projekci na vodní stěnu a se zcela novou choreografií v režii Jiřího Pokorného (držitel ocenění Thalie) a s předními tanečníky plzeňského divadla J. K. Tyla. Oddejte se spolu s námi žhavým vlnám rytmů, které jako by vycházely ze samotného žáru slunce z oblastí, kde tato podmanivá hudba vznikla. Navštívíme v tanečním a hudebním pásmu nejexotičtější kouty naší planety: staneme se součástí obřadů horké Afriky, svatebního rituálu romantické Oceánie, brazilského karnevalu nespoutané Latinské Ameriky... Nechte se i vy ohnivými tanečníky přenést do tropického světa zalitého sluncem a vonícího mořským vzduchem, nechte se unášet tancem, rytmem a nekonečnou energií, která prýští z každé vteřiny tohoto nabitého představení. Prožijte spolu s námi svou žhavou letní romanci, která vás z Prahy přenese do nejkrásnějších koutů světa. 

Malá mořská víla-baletní pohádka
Původní český muzikál na motivy pohádky H. Ch. Andersena. Romantický příběh z podmořského světa a pohádkového království. Z mořských vln vychází něžná, zamilovaná vodní víla, aby dobyla srdce člověka - krásného prince. Přes varování své sestry a otce, kteří záletným a nestálým lidem nevěří, se vzdává svého hlasu a němá se vydává za svou láskou. Princ v romantické dívce nalezne okouzlující přítelkyni, ale v zápětí se prudce zamiluje do krásné a smyslné princezny z jižních zemí. Zapomene pro ni na celý svět - i na svou malou mořskou vílu, jejíž osud je tak zpečetěn. Odmítá zahubit svého milého, pokorně se tak obětuje pro jeho štěstí a rozplyne se v mořské pěně. Hudbu napsal i natočil Miloslav Janíček, texty písní a dialogy napsal Ivan Hladík. Na originální hudební nahrávku tančí Pražský divadelní balet . Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány.  

Notre Dame de Paris-balet-muzikál
Původní český muzikál na motivy románu Victora Huga o znetvořeném zvoníkovi s krásnou, čistou duší, o odvaze postavit se krutosti a útlaku, o skutečných hodnotách lidského života. Křižíkova fontána ožila zvrhlými šlechtickými radovánkami a rejem ubožáků a zlodějů, potulujících se pařížskými ulicemi. Zapletly se zde osudy zvoníka Quasimoda, soudce Frolla a kapitána Phoeba, kteří každý po svém milují krásnou a temperamentní cikánskou dívku Esmeraldu. Hudbu napsal i natočil Miloslav Janíček, texty písní a dialogy napsal Ivan Hladík. Na originální hudební nahrávku tančí Pražský divadelní balet . Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány.  

To nejlepší z tanečních muzikálů fontány 2000-2015
Výročním speciálním představením chce agentura Orfeus vzpomenout a připomenout některá muzikálová představení , která zde byla uvedena v minulých letech. Za už téměř dvacet let,kdy tento evropský unikát spojení vody, světel, videoprojekce i živých baletní vystoupení na Křižíkově fontáně existuje, dostal zcela nový rozměr . Za tu dobu agentura Orfeus uvedla původní baletní muzikály, z nichž se některé staly záhy po svém uvedení vyhledávanými a oblíbenými hity, bez nichž si snad ani programovou nabídku fontány nelze představit. V jejich čele stojí pohádkové představení pro všechny generace Malá mořská víla, které mělo svou původní premiéru již v roce 2000. Zlom milénia přinesl toto krásné a známé dílo, vycházející z předlohy H. Ch. Andersena a vyprávějící příběh nenaplněné lásky něžné a nevinné mořské víly k pozemskému princi. Rok po vzniku tohoto dnes již legendárního muzikálového díla mělo premiéru další původní představení – Notre Dame de Paris. V něm se otevírá neméně známý příběh osudem těžce zkoušeného zvoníka Quasimoda, jehož jedinou spřízněnou duší je cikánská tanečnice Esmeralda. Příběh, který odhaluje, kdo je skutečně lidský a krásný a kdo zrůdný a podlý, již za dlouhou řadu let získal také oblibu u všech generací diváků. Dalším projektem baletního muzikálu pro fontánu byla legenda o zániku jedné civilizace , o zániku bájné říše –Atlantida . V roce 2010 byl poprvé uveden příběh Tristan a Isolda, který přináší nadčasový příběh skutečné lásky, která musela odolat všem překážkám, aby došla svého naplnění. V této unikátní produkci máte možnost vychutnat si nejlepší fragmenty jednotlivých představení a vybrat si to vašemu srdci nejbližší. Svými tanečními výkony postavy ztvárnili přední baletní umělci divadla J. K. Tyla v Plzni pod vedením držitele několika ocenění Thalie, režiséra a choreografa Jiřího Pokorného. Pro všechna původní představení je autorem hudby, dirigentem nahrávky a choreografem fontány Miloslav Janíček a autorem dialogů a textů písní Ivan Hladík. 

Tristan a Isolda-balet-muzikál
Mnozí věří, že ten příběh se opravdu stal…. Romantický příběh vypráví o Tristanovi a Isoldě, jejichž láska přežila v legendách celé věky. Podle prastaré keltské pověsti mladý válečník Tristan je Markovi, svému strýci , nesmírně oddán. Získá pro něj krásnou Isoldu , ale sám kvůli ní ztratí srdce. Zrada Melota, nejlepšího přítele Tristana, jejich lásku odhalí… Bolestný epos o nesmrtelné lásce, zradě, nenávisti, bolesti a smrti zpracoval na téma středověké starobretoňské básně a hudbu napsal i natočil Miloslav Janíček, texty písní a dialogy napsal Ivan Hladík. Na originální hudební nahrávku tančí Pražský divadelní balet . Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány.  

Disneyho Kouzelný Svět pohádek
Ať je váš věk jakýkoli, neexistuje snad na světě člověk, který by se nezasnil a nepředstavil si kouzelný svět pohádek, když uslyší jméno Walt Disney. Tento americký filmový producent, režisér, scenárista, …, je synonymem pro úsměv dětí i dospělých. V jeho stopách jdou producenti, kteří na svět přinášejí příběhy jako „Lví král, Ledové království, Popelka, Pocahontas, Sněhurka či Na vlásku, ale hlavně – příběhy myšáka Mickeyho Mouse a spoustu dalších. Barevný svět plný radosti, krásy, dobra, kouzel a rozzářených dětských očí se jako mávnutím magické hůlky rozezní na Křižíkově fontáně, kde kouzla pohádkových bytostí budou probouzet fantazii nejen v nejmladších divácích. 

Al Bano – Carrisi (Concerto classico)
Populární italský tenorista nazpíval oblíbené operní árie italských skladatelů (Verdi, Puccini, Donizetti) a propůjčil svůj hlas i melodiím ze symfonických děl (Čajkovského koncert b-moll a další). Albano Carrisi pochází z jihoitalského města Celino San Marco, kde žije dosud. Matka mu dala jméno Albano, protože, když se narodil, bojoval právě jeho otec za druhé světové války v řadách italské armády v Albánii. Jeho neuvěřitelný hlas v prostředí Křižíkovy fontány rozechvívá jako struny nejen proudy Křižíkovy fontány, ale také emoce v srdcích diváků. Pražské letní večery tak ve spojení se zážitkem z tohoto představení budou patřit k těm, na které se vzpomíná.  

Andrea Bocelli - Romanza
Profil slepého italského tenoristy, který se sice věnuje opernímu zpěvu, ale rád se pouští i do pop-music. Důkazem je i baladické album, na němž jsou i hity Caruso, Miserere a duet Time To Say Goodbye se Sarah Brightman. Anddrea Bocelli se dlouho nemohl jako zpěvák prosadit. Byl odmítán vydavatelstvími. Živil se jako barový klavírista a zpěvák. Zlom nastal v roce 1992, kdy mu Rocková hvězda Zucchero nabídl, aby nahrál jako demo snímek druhý hlas duetu "Miserere". Snímek velice zaujal samotného Luciana Pavarottiho, který se o jeho zpěvu vyjádřil velmi pochvalně. Nechtěl věřit tomu, že se jedná o barového zpěváka, pianistu okresního formátu. Sami diváci nyní mají znovu možnost nechat se okouzlit jeho hlasem a třeba i snít při představení na Křižíkově fontáně.  

Antonín Dvořák – Slovanské tance
Slovanské tance stály na počátku Dvořákovy mezinárodní slávy – a ohnivá symfonická stylizace písní a tanců různých slovanských národů patří dodnes k populárním dílům jednoho z největších českých skladatelů. Antonín Dvořák byl jeden z nevýznamnějších hudebních skladatelů všech dob a je světově nejproslulejším a nejhranějším českým skladatelem vůbec. Jeho symfonické opusy patří ke světové špičce a jsou obvyklou součástí všech významnějších přehlídek symfonické hudby. Síla jeho melodické invence uchvacuje dodnes odborníky i laiky a brala dech i skladatelovým současníkům (je znám Brahmsův výrok: „Dvořákova témata pro vedlejší myšlenky by mně docela stačila i na myšlenky hlavní…“). V minulosti již diváci mohli na Křižíkově fontáně obdivovat Dvořákovu Rusalku. Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. 

Antonín Dvořák – Symfonie č. 9: Z nového světa
Dvořákova poslední, devátá symfonie, patří mezi nejvýznamnější skvosty hudební historie. Více než století zní na koncertních pódiích celého světa v provedení nejlepších orchestrů a počet nahrávek zaujímá jedno z předních míst světového žebříčku. Skladba symbolicky zazněla i při vstupu prvního člověka na Měsíc. Poprvé byla provedena v roce 1893 v Carnegie Hall v New Yorku, kde Dvořák v letech 1892–1895 působil jako ředitel Národní konzervatoře. Jde o první dílo, které složil v Americe a které odráží objevování nového světa (ale také stesk po domově). Nesporně byl inspirován severoamerickým černošským folklórem (ovšem v triu scherza se zároveň ozývá venkovská česká muzika a vrkání holoubků). Symfonii lze považovat za dílo programní: za vyrovnávání se s lákavým hlasem Ameriky.  

Antonio Vivaldi – Čtvero ročních období
Cyklus koncertů pro housle a orchestr je nejslavnějším dílem italského barokního skladatele. Housle mistra se na fontáně rozezpívají létem. Čtvero ročních období, 1. až 4. houslový koncert Antonia Vivaldiho pochází pravděpodobně z roku 1725. Je rozdělen na čtyři části, takzvané sonety: jaro, léto, podzim a zima. Vivaldi v nich popisuje průběh celého roku. Každé roční období se skládá z několika vět: jaro (ptáci, potůčky, pastýřská idyla, venkovský tanec), léto (Zefyr, Boreás, klid, komáři, bouřka, vichřice), podzim (tanec, žně, opilý spánek, lov, útěk), zima (chlad, vítr, déšť, krb, na ledě). Synonymum pro Vivaldiho dílo dostává zcela nový charakter a nádech ve spojení s tancem vody a světel Křižíkovy fontány. 

Bedřich Smetana - Má vlast
Cyklus šesti symfonických básní je jedním z vrcholných vlasteneckým manifestů, spjatých ideou vlasti, národa a slávy. Programová skladba vyrůstá z českých mýtů a oslavuje českou minulost, krajinu i lid – a předpovídá slavnou budoucnosti českého národa. Na Křižíkově fontáně můžete shlédnout 3 vybrané básně - Vyšehrad, mýtické sídlo českých knížat a králů, se vyjevuje v bývalé slávě a rozmachu, ale i v úpadku v období válek a sporů. Vltava: dva pramínky se spojují v řeku protékající českou krajinou, míjí lesní honitbu, svatební veselí a noční rej rusalek; za Svatojánskými proudy velebně protéká pod Vyšehradem a mizí v dáli. Z českých luhů a hájů: obraz líbezného českého kraje – luk, lesů, zpívajících ptáků, slavnosti roztančené v rytmu polky.  

Bond, jmenuji se James Bond
Příběhy britského tajného agenta 007 sloužícího v britské tajné službě MI6 vytvořil spisovatel Lan Fleming roku 1952. Od té doby se nezměnil Bondův šarm, odvaha ani věrnost, a navíc je v každém filmu obklopen nebezpečím a krásnými ženami. Zatím postavu agenta 007 ztvárnilo šest herců – Sean Connery (6 filmů), George Lazenby (1 film), Roger Moore (7 filmů), Timothy Dalton (2 filmy), Pierce Brosnan (4 filmy) a Daniel Craig (4 filmy). Stejnou péči jako výběru „Bond girl“ věnují tvůrci i hlavnímu songu každého snímku. Nechyběly mezi nimi hity jako „GoldenEye“ (Tina Turner), „Tomorrow Never Dies“ (Sheryl Crow), „The World Is Not Enough“ (Garbage), „Die Another Day“ (Madonna), „Skyfall“ (Adele) či „Writing's on the Wall“ (Sam Smith). Nyní se v jednom fascinujícím kompletu všechny písně z posledních let rozezní na Křižíkově fontáně spolu s dalšími skladbami ze soundtracků, na kterých se podíleli ti nejlepší skladatelé. Nenechte si ujít jejich propojení s efekty a dechberoucím provedením, které umožňuje unikátní ztvárnění Křižíkovy fontány. Ať vám neunikne okamžik, kdy do tmy zazní: „Bond, James Bond.“  

C´est La Vie (Beyoncé,Goulding,Cyrus,Aguilera,Khaleda)
První novinka sezóny 2014 vás rozvlní v bocích a nejednou se přistihnete, že si podupáváte do melodických rytmů vybraných skladeb, které jsou součástí představení „C'est la vie“. Tato produkce dostala své jméno podle jednoho ze songů alžírského písničkáře, zpěváka a multiinstrumentalisty Khaleda (vlastním jménem Khaled Hadž Brahima). Jeho hlavním směrem je arabský lidový hudební styl zvaný Raï, ale v repertoáru má také jazz, blues a pop. Stal se natolik populárním, že je v současnosti nazýván „Králem Raï“. Sám hraje na akustickou kytaru, bendžo, housle, harmoniku, akordeon a syntezátor. Spolu s ním v této produkci ale uslyšíte řadu mainstreamových hvězd, jejichž popularita dávno přesáhla hranice domovských zemí. Jednou z nich je například americká zpěvačka, herečka, producentka, textařka, módní návrhářka a sedmnáctinásobná držitelka prestižní ceny Grammy Beyoncé. Ta už za svou kariéru dokázala prodat více než 75 milionů hudebních nosičů a právem se tak zařadila mezi nejprodávanější umělce všech dob. Jejím protikladem, co se žánru týká, je pak Ellie Goulding, anglická zpěvačka, textařka a kytaristka. Ta se proslavila hlavně díky úspěchům v anketě BBC Sound of 2010 a vítězstvím Ceny kritiků na BRIT Awards. Dalším dílkem ve skládačce je americká herečka, zpěvačka a textařka, známá hlavně díky účinkování v seriálu „Hannah Montana“, Miley Cyrus. Nejenže už není tou dívenkou z obrazovek Disneyho kanálu, ale její styl se více přiblížil současnému trendu populární hudby a Miley si získala velké zástupy obdivovatelů. Tuto sestavu ještě doplňuje trojice star Christina Aguilera, Lady Gaga a Pitbull, jejichž hudební projekty patří každoročně mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější. Ti všichni nyní ve svých hitech ožívají v unikátním spojení s efekty Křižíkovy fontány, aby rozzářili oči a duši návštěvníků tóny skladeb ze svých písní. Stejně jako všechna ostatní je i toto představení doplněno projekcí na vodní plochu. 

Dancefloor (Jennifer Lopez, Britney Spears, Pitbull...)
Mezi další novinky sezóny patří toto představení, které doplňuje skladbu programů zejména pro mladší návštěvníky a všechny ty, kdo mají rádi současnou moderní hudbu. Mezi umělce jejichž hity získávají novou podobu ve spojení s vodní a světelnou show unikátní Křižíkovy fontány, se objeví například Sean John Combs, známý jako Puff Daddy nebo v současnosti jen Diddy, americký rapper, tanečník, herec, hudební producent a zakladatel módní značky Sean John. Je třínásobným držitelem hudební ceny Grammy a podle časopisu Forbes je nejbohatším hip-hopovým umělcem. V podobném programu nesmí chybět ani zpěvačka, jíž se dlouho přezdívalo „popová princezna“, a která dokázala přestát všechny skandály a znovu se vrátit do středu zájmu posluchačů. Britney Spears, plným jménem Britney Jean Spears je americká popová zpěvačka, vítězka Grammy a cen MTV Video Music Awards, skladatelka a herečka. Začátkem roku 2013 oficiálně potvrdila, že pracuje na osmé studiové desce, která by měla vyjít ještě téhož roku na podzim. Tým Britney potvrdil producenty jako Hit Boy, Eliah Blake, Ina Wrolsden, Darkchild, Danja a will.i.am. Kvůli práci na novém albu odmítla porotcování v další řadě Amerického X-Factoru. Mezi dalšími, kteří vás rozhýbou na „tanečním parketu“, je i Christina Perri, Taio Cruz, Taylor Swift, The Black Eyed Peas nebo velmi populární Pitbull, americký rapper, který se narodil 15. ledna 1981 v Miami na Floridě. Po řadě jeho dřívějších hitů přišel singl „Give Me Everything“, na kterém hostují Ne-Yo, Afrojack a Nayer, který měl být ochutnávkou jeho nového alba Planet Pit. Krátce po vydání vydal „Rain Over Me“, který uslyšíte také a na kterém se Pitbull sešel s Marcem Anthonym. Tento singl se pohyboval velmi dlouho na špicích hitparád celého světa. A samozřejmě nemůže chybět ani jeho další megahit „On the Floor“, natočený s Jennifer Lopez, kráskou s talentem ke zpěvu i herectví, jejíž koncertní turné patří k velmi úspěšným. 

Dracula Untold (by Ramin Djawadi)
Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá", aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnutelné, spojí se se zlem mnohem větším. Stane se Drákulou. Nezničitelným démonem, který je schopný porážet obrovská vojska, ale který zároveň ztrácí ty, které svým zoufalým aktem zachránil. Své nejbližší… Zcela nový pohled na světoznámý příběh Draculy přivedl na plátna kin režisér Gary Shore a do hlavní role obsadil charismatického Luka Evanse. Společně pak vyprávějí o lásce, která překoná osobní oběti, o osudu, jenž vítězí i nad časem. Na pomoc jejich vyprávění přichází mistr filmové hudby Ramin Djawadi, rodák z německého Duisburgu. Studoval v hudební škole Berklee College of Music, kterou dokončil v roce 1988 s čestným uznáním „summa cum laude" (nejvyšší ze tří stupňů používaných na některých amerických školách). Jeho talentu si všiml skladatel Hans Zimmer, který jej přizval do studia Remote Control Productions v Los Angeles. Djawadi napsal některé motivy k prvním Pirátům z Karibiku, ale zcela samostatně pak tvořil hudbu k takovým hitům, jako je Iron Man nebo Souboj Titánů, ale k hlavně k řadě kultovních televizních seriálů, z nichž musíme uvést alespoň Prison Break (nominován na cenu Emmy), Breakout Kings, ale především Game of Thrones. Nyní přichází hudba Ramina Djawadiho do zcela výjimečného prostředí Křižíkovy fontány, kde ve spleti vodních a světelných efektů probouzí nesmrtelný příběh odvážného Draculy – šlechtice, který z lásky zaprodal tělo i duši.  

F. Mercury & M. Caballé – Barcelona
Písně z alba, na němž se spojily dva hudební světy: rock a opera. První zpěvák skupiny Queen nazpíval se španělskou operní divou hymnu olympijských her v roce 1992 Barcelona; na albu najdeme písně La Japonaise, Ensueno, Golden boy atd. Drsný hlas excentrického bouřliváka Freddieho Mercuryho ve spojení s klasickým zpěvem operní pěvkyně Montserrat Caballé znamenal ve své době nezapomenutelné vystoupení. Již mnoho sezón se tento zážitek vrací podpořen unikátním zpracováním na Křižíkově fontáně. Hlas Montserrat Caballé je nezapomenutelný pro svou čistotu, přesnost a sílu. Freddie Mercury svým rozsahem, popularitou a bouřlivým životem. Ve spojení s Křižíkovou fontánou ale získají diváci zcela nový prožitek ve společnosti těchto hvězd.  

Filmová hudba 20. Století - Armageddon, Titanic...
Nejlepší filmová hudba současnosti – výběr hudby z filmů Armageddon, Star Wars, Terminátor, X-files, Město andělů, Titanic, Gladiátor, Pán prstenů atd. To jsou mnohdy Oscary ověnčené snímky, které dobily stříbrná plátna i srdce diváků po celém světě. A jejich prožitek by jistě nebyl takový, nebýt nebývale kvalitních soundtracků z dílen mistrů svého oboru. Brad Fiedel, Trevor Rabin, Gabriel Yared, ale také Howard Shore, James Horner a další – to jsou jména skladatelů, kteří v tónech oživují dramatické, láskyplné i dojemné okamžiky filmových hitů. Prožijte své oblíbené filmy jinak, vnímejte je srdcem a zrakem, před kterým Křižíkova fontána rozehrává ohňostroj emocí. Představení je doplněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. 

Gladiátor - hudba z filmu
Hudba z úspěšného velkofilmu Ridleyho Scotta. Římský generál Maximus (Russell Crowe) opět dovedl své legie k vítězství na bitevním poli. Válka je vyhrána a Maximus sní o domově. Nepřeje si nic jiného, než se vrátit k ženě a svému synovi. Commodus (Joaquin Phoenix), dědic trůnu, žárlí na vládcovu přízeň Maximovi a nařizuje Maximovu popravu, včetně jeho rodiny. Maximus sice o vlásek unikne smrti, ale těžce zraněného ho "zachrání" otrokáři. Cesta, která vede k naplnění Maximovy pomsty je stát se největším hrdinou celé říše. Poutavý příběh doprovázený dramatickou hudbou získává díky spojení s vodním živlem a projekcí na vodní plochu novou dimenzi. Své síly při tvorbě hudby pro tento film spojili Hans Zimmer, Lisa Gerrard, Klaus Badelt a hlas propůjčila Enya.  

Hlasy Andělů a Démonů-(Dracula,Fantom opery..)
Temná i chlácholící, drsná i něžná - taková je hudba, ze které je zkomponována tato produkce. V melodiích se mísí příběhy hraběte Draculy i fantóma z opery a dalších v nádherném spojení zpěvů, hudby a kouzla Křižíkovy fontány. Wojciech Kilar, narozený 17. července 1932, je polský skladatel klasické a filmové hudby. Svým dílem doplnil úspěšný film Francise Forda Coppoly Dracula, ve kterém titulní roli ztvárnil Gary Oldman. Tento příběh, vyprávěný skrze zničenou lásku krutého hraběte k manželce a nenaplněnou nově nalezenou lásku k dívce Mině byl ve své nové podobě uveden začátkem devadesátých let. Kilar za svou hudbu obdržel cenu ASCAP Award 1992 od americké společnosti skladatelů v Los Angeles a také cenu za nejlepší hororový soundtrack v San Franciscu v roce 1992. Součástí představení je však také několik notoricky známých songů z muzikálu Fantom Opery a z dalšího filmového díla - Andělé a démoni. Úspěšný film natočený na motivy světového bestselleru Dana Browna je právě Zimmerovou hudbou velmi silně umocněn. Nyní si magii těchto skladeb můžete vychutnat, a třeba se i trochu bát, i vy. 

Hvězdy v Opeře (Brightman,Dion,Bocelli,Jenkins,Safina...)
Andělské hlasy plné nespoutaných emocí, skutečné hvězdy svého oboru, zpěváci, v jejichž podání se každá skladba stává zlatým pokladem na konci duhy. To všechno jsou příznaky těch, jejichž písně spojuje představení Křižíkovy fontány poprvé v sezóně 2013. Anglická sopranistka, herečka, tanečnice a muzikálová diva Sarah Brightman debutovala s disko singly, již řadu let se nemění její silná pozice v mnoha hudebních žebříčcích. Céline Dion, kanadská rodačka, držitelka řady ocenění Grammy a Juno a příležitostná skladatelka písní se začala prosazovat na začátku 80. let 20. století. Mezinárodního věhlasu definitivně dosáhla v 90. letech. Italský nevidomý tenorista Andrea Bocelli je velmi oblíbeným interpretem populární i klasické hudby napříč generacemi. Na svých koncertních turné spolupracuje i s ČNSO. Něžná a křehká Katherine Jenkins, welšská mezzosopranistka, je populární zpěvačka, která své publikum uchvátila celým spektrem operních árií, populárních písní, i svým podáním v hudebních divadlech a kostelních písních. Newyorčanka Barbra Streisand je talentovaná v mnoha ohledech. Jako zpěvačka, divadelní a filmová herečka, hudební skladatelka, politická aktivistka, filmová producentka a režisérka si získala srdce mnoha fanoušků. Je držitelkou několika cen Americké akademie filmových umění a věd Oscar, několika cen Emmy a Grammy a několika Zlatých glóbů. Alessandro Safina je objev mezi italskými operními tenory. Vzestup jeho kariéry se datuje od počátku 21. století. Své operní umění spojil s moderní populární hudbou. Inspiraci čerpá z kapel jako Genesis, The Clash, Simple Minds a U2. Známé songy v jejich podání, ověnčené řadou ocenění, si nyní mohou diváci a posluchači vychutnat během jednoho večera na jednom místě v magickém spojení vody, světel a filmových projekcí. 

Il Divo (výběr )
Il Divo (italsky „mužská diva“) je mezinárodní operní pop vokální skupina, která nahrává pro značku Sony BMG. Il Divo tvoří Carlos Marín, Urs Bühler, David Miller a Sébastien Izambard. Skupina je fenomén, který byl v Royal Albert Hall oceněn titulem Umělec desetiletí. Získali řadu ocenění - například za multiplatinové debutové album v roce 2004. Mezi jejich úspěšná alba pak také patří „Ancora“, „Siempre“ nebo „The Promise“. V každém ohledu Il Divo zůstali věrní svému uměleckému poslání: podělit se s celým světem o svou vášeň pro hudbu a jejich vírou v to, že hudba je silou, která sjednocuje. Nyní přicházejí v netradičním spojení s Křižíkovou fontánou, kde jejich dílo získává nový rozměr. Večery s nimi se jistě stanou přesvědčivým argumentem pro to, že opera není zapomenuta a dokáže znovu a znovu okouzlit, dojmout i probudit vášeň.  

Kráska a zvíře, Zloba a výběr světových pohádek
Vydejte se s námi do krajů bytostí, které nás navštěvují ve snech a ve starých pohádkových příbězích. Pojďme si společně vychutnat melodie mistrů filmové hudby, kterými doprovodili nová vyprávění z knih pro děti i ty větší. V posledních letech se na plátna světových kin opět dostávají klasické příběhy vyprávěné nově a doprovázené hudbou, která umocňuje jejich magickou atmosféru. Královna černé magie (Maleficent), Červená karkulka (Red Riding Hood), Sněhurka a lovec (Snow White and The Huntsman), Jack a obři (Jack the Giant Slayer) nebo Kráska a zvíře (La Belle et la bête) jsou dobrodružství stokrát jinak vyprávěná různými autory. Na Křižíkovu fontánu přicházejí ve vyprávění hudebních tónů, které do nezapomenutelných melodií poskládali ti nejlepší autoři filmových soundtracků – Pierre Adenot, James Newton Howard, John Ottman, Brian Reitzell, Alex Heffes a další. Spojení výpravných skladeb s možnostmi Křižíkovy fontány promění každý váš večer v procházku čarovným světem pohádek, na které nikdy nebudete příliš staří. 

Lady Gaga-Adele-Anthony
O tom, že Křižíkově fontáně sluší i současné hity ovládající parkety diskoték a klubů, se mohli návštěvníci poprvé přesvědčit v sezóně 2012, kdy byla premiérově uvedena tato produkce. Zahrnuje v sobě několik nejznámějších hitů zpěváků, kteří stojí na vrcholu žebříčků populární hudby. Za všechny jmenujme divu současného popu a taneční hudby Lady Gaga, jejíž umělecký pseudonym vznikl podle názvu skladby skupiny Queen – Radio Ga Ga. K říjnu 2011 činil celosvětový odhad jí prodaných nahrávek 23 miliónů alb a 64 miliónů singlů, časopisy Time a Forbes ji v roce 2010 zařadily mezi 100 nejvlivnějších osobností světa, respektive 100 největších celebrit (na 4. místo). Na Křižíkově fontáně zní její skladby Bad Romance, Judas a další. Další star, zpěvačka Adele, se svými alby pravidelně drží na prvním místě nejprodávanějších desek, nejdéle v historii. Překonala tak Rolling Stone i Madonnu. Se skladatelem Paulem Epworthem v roce 2012 složila a nazpívala eponymní titulní skladbu k 23. filmové bondovce Skyfall, která získala v roce 2013 Oscara za Nejlepší původní píseň. Zde zazní její neméně slavný song Someone Like You. Trojici doplňuje Marc Anthony, americký herec, hudební producent, zpěvák a skladatel. Anthony je jedním z nejprodávanějších umělců všech dob. Je držitelem dvou cen Grammy a prodal více než 12 milionů alb po celém světě. Na Křižíkově fontáně nyní hity těchto i dalších hvězd zazní ve spojení s okouzlující choreografií vody a světel, která si vychutnáte stejně jako světla ramp v největších koncertních halách. 

Láska a smrt ve filmu (Troja, Král Artuš, Zorro..)
Melodie, kterými James Horner, Hans Zimmer, Patrick Doyle a Craig Armstrong a další doprovodili filmové hity i slavné filmové příběhy 90. let: Romea a Julii, Statečné srdce, Zorra, tajemnou tvář, Tróju, Krále Artuše a Frankensteina. Filmová hudba od vzniku filmu má na každém zážitku v kinech podstatný podíl. I v tomto představení ji můžete vnímat o něco více, než vám možná dovolí tempo a atmosféra při sledování těchto filmových hitů. Hudba nabitá emocemi, sama o sobě vyprávějící a útočící na samé nitro diváků, nyní ještě umocněna kouzlem Křižíkovy fontány. Každý divák se tak na okamžik stává hrdinou příběhů, které okouzlily svět. A je na vás, zda to bude příběh plný lásky, akce nebo napětí. 

Londýnský symfonický orchestr hraje rock
Setkání s nejstarším orchestrem v Londýně je zároveň schůzkou s tím nejlepším z klasické rockové hudby. Londýnský symfonický orchestr byl založen v roce 1904 a stal se prvním nezávislým orchestrem. Jeho prvním vedoucím dirigentem byl Hans Richter, který řídil inaugurační koncert v královské síni v roce 1904. Před ztroskotáním Titaniku, na kterém měl orchestr při osudné plavbě cestovat, naštěstí soubor svou trasu cesty změnil. Nyní orchestr připlul před diváky na Křižíkovu fontánu, kde můžete zažít originální večer se známými a populárními melodiemi v novém podání. I tato produkce doplněna projekcí na vodní stěnu.  

Love stories - příběhy lásky (Duch, Pretty woman...)
Příběhy nenaplněné lásky přetržené zákeřnou smrtí milované osoby i romantická témata o Popelce, která se dočká svého vytouženého prince, neustále lákají diváky celého světa. Dramaturg a choreograf fontány Miloslav Janíček provázal dojemnou, místy až bolestnou hudbu filmových hitů „Příběh lásky, Pretty Woman, Duch“… s vodními a světelnými efekty Křižíkovy fontány doplněné v letních měsících tanečními výkony Pražského divadelního baletu v režii Jiřího Pokorného. Divákům se tak nabízí jedinečná možnost prožít své oblíbené příběhy plné lásky v unikátní podobě kouzla Křižíkovy fontány. Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. 

Lovers´ time-Connor,Jeanette,4 United,Carey.,..
Navždy jedinečné, navždy okouzlující – takové jsou písně v tomto výběru. Skupiny a zpěváci No Angels, 4 United, Sarah Connor, Mariah Carey, Jeanette, Spice Girls, Kylie Minogue a Nick Cave. Diváci se mohou vracet ve vzpomínkách ke svým prvním láskám, do časů svého mládí, bouřlivého dospívání i prvních zlomených srdcí. Citlivý výběr skladeb doplněný unikátní hrou vody a světel Křižíkovy fontány probouzí i ty nejutajovanější myšlenky a pocity, znovu v divácích rozehřívá plamen lásky a prvních doteků. Vraťte se s námi zpět v toku času a prožijte okamžiky, které nyní prožívají vaše děti. Prožijte s námi znovu svůj Čas milenců...  

Magic of Tonight (Walsh,Watson,Three Graces,Il Divo)
V písních, které vám proniknou až do nitra srdce, se spojují největší hity minulých let v nových verzích, ale i nové skladby objevů posledních roků. Sestavu otevírá Kimberley Walsh, anglická zpěvačka a skladatelka, modelka, televizní moderátorka a herečka. Proslavila se už koncem roku 2002, kdy se zúčastnila konkurzu na TV reality show „Popstars: The Rivals“ na stanici ITV. Také získala místo členky v dívčí skupině „Girls Aloud“. Tato skupina dosáhla obrovského úspěchu – všech šest jejích studiových alb bylo oceněno platinovou deskou britského hudebního průmyslu (BPI) a v tradičních „BRIT Award“ získalo seskupení pět nominací na hlavní cenu. Další, kdo v něžných baladických tónech, ve spojení s vodní a světelnou show , zazní na Křižíkově fontáně , je Russell Watson, anglický tenorista, který na svých albech kombinuje operní styl a pop. Pozornost získal v roce 1999, když zpíval "God Save the Queen" na finále Rugby League Challenge Cup na stadionu ve Wembley. Jeho debutové album s názvem „The Voice“ vyšlo v květnu 2001, následováno dalšími čtyřmi. Ačkoli je často kritizován, že jeho technika není profesionální, on sám se představuje jako „lidový umělec“ a získává čím dál více fanoušků. Následuje rovnou trojice okouzlujících umělkyň a členek klasického crossover vokálního tria Three Graces (Tři Grácie). Zpěvačky Sara Gettelfinger, Joy Kabanuck a Kelly Levesque se jako trio objevily v roce 2006, kdy už měly za sebou dílčí úspěchy, ovšem jejich pravý triumf přišel až v posledních letech. Tuto sestavu ještě doplňuje italský operní tenor Alessandro Safina, který mimo jiné svým hlasem přispěl k vysoce ceněnému sountracku k filmu Baze Luhrmanna „Moulin Rouge“, dále vystupoval v pořadu „Elton John‘s Songs“ s Ewanem McGregorem. A své skladby v této produkci také mají tenoři z uskupení Il Divo, kteří již mají na Křižíkově fontáně úspěšnou vlastní produkci a v této představí například svou verzi známé muzikálové písně „Memory“. Tato produkce dává naplno vyniknout magickému propojení živlů na Křižíkově fontáně a není lepší volby, jak si užít tu pravou romantiku pod hvězdnou letní oblohou, než vybrat si právě tohle představení.  

MAMMA MIA s originál nahrávkou ABBA
Nápad na muzikál stojící a padající s písničkami skupiny ABBA se zrodil v hlavě producentky Judy Craymer. Té trvalo přes deset let, než získala souhlas s jejich využitím – podmínkou byl muzikál, který se skupinou nebude mít nic společného, „jen“ využije její songy. Získání povolení k natočení celovečerního filmu už bylo o poznání snazší, zvlášť když se muži z ABBA, Benny Andersson a Björn Ulvaeus stali jeho spoluproducenty. Další koproducent, slavný herec Tom Hanks, shrnuje důvody, proč by měl být film úspěšný. „Stejně jako já budete mít chuť po deseti minutách vstát a začít zpívat. Je to velmi nakažlivé. A jeho slova potvrzuje i verze uváděná na Křižíkově fontáně, kde si známé hity můžete poslechnout v originálním podání. Příběh z filmového plátna či muzikálové scény tak ožívá v nové originální verzi. Když Donna popisuje svou špatnou finanční situaci, zazní Money, Money, Money, ve chvíli, kdy narazí na bývalé milence, spustí Mamma Mia!, a tak je to od začátku do konce, žádný hit z produkce ABBA nezůstane ležet ladem. Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. Jak se to rýmuje? Náramně. Divadelní muzikálovou show Mamma Mia! obsahující všechny zmíněné ingredience vidělo v osmi různých jazykových verzích přes 30 miliónů lidí.  

Message for you - hudba z filmů Trosečník, Vzkaz v láhvi
Jednoho dne Theresa Osborne objeví láhev se vzkazem, kterou vyplavilo moře. Vzkaz je vyznáním neznámého muže, který teskní po zemřelé manželce. Podobně zcela nečekaně ztrácí Chuck Noland, inženýr firmy FedEx svou Kelly, jako trosečník na opuštěném ostrově. V jediném okamžiku můžeme ztratit úplně všechno co máme a přece v té době toužíme svým nejbližším předat své vyznání , to co cítíme, milujeme a v co věříme… Vzkazem pro tebe. Hudbu z oblíbených filmů, ve kterých se objevili Kevin Costner, Tom Hanks a další nyní divákům nabízí v netradičním podání Křižíkova fontána. V letních měsících je představení doplněno tanečními výkony Pražského divadelního baletu pod vedením Jiřího Pokorného. Dramaturgii a choreografii fontány vytvořil Miloslav Janíček Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. 

Michael Jackson - Romantika
Výběr těch nejromantičtějších skladeb kontroverzního krále populární hudby. Michael Jackson pocházel z devíti sourozenců a svou hudební kariéru zahájil již jako chlapec. Prvním jeho hitem byla balada Got to Be There (1972). První autorskou desku s názvem Off the Wall vydal v roce 1979. Od té doby jeho kariéra strmě stoupala až do začátku nového tisíciletí, kdy byl už znám spíše svými skandály. Když však 25. června 2009 v Los Angeles umírá, celý svět zachvátí smutek. Odešel král popu. A tak v tomto představení Křižíkovy fontány můžeme zavzpomínat na jeho životní dílo, třeba ve skladbách Heal the World, Earth Song a mnohých dalších. Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. 

Milostná dueta v baletech (Romeo , Carmen, Spartakus..)
Milostná dueta z těch nejkrásnějších a nejslavnějších klasických baletů. Hodiny odbíjejí dvanáctou a Popelka prchá z plesu – ale nakonec si ji princ najde. Také v Labutím jezeře po všech protivenstvích Princ bere svou milovanou Odettu do náruče. Zato neúprosně hodiny odměřují čas milencům, kterým v lásce brání rodová zášť ( Romeo a Julie), hrdinnému otrokovi, který marně bojuje za svobodu a právo rozhodovat o sobě o svém životě a svojí lásce ( Spartakus ), i nezkrotné cikánce, která miluje , ale také touží po volnosti ( Carmen ). 

MY WAY -melancholické melodie fléten a kytar
Romantické až mystické melodie slavných i méně známých hitů v podání akustické kytary a panovy flétny zachvátily Česko v průběhu devadesátých let. Dosud neztratily nic ze své krásy a tajemné nálady, romantiky i ukrytých rytmů. Panova flétna je jedním z nejstarších hudebních nástrojů. Její původ sahá až do samých počátků civilizace. Již v době kamenné byla vyráběna z rákosu, třtiny a bambusu. Název „Panova“ pochází ze starověkého Řecka, z řecké mytologie. Podle pověstí žil v Arkádii jistý bůh Pan, ochránce pastýřů a stád, který se zamiloval do krásné nymfy Syrinx. Jelikož Pan byl napůl člověk a napůl kozel, není divu, že sličná nymfa jeho lásku neopětovala. Když se Panův zájem stal pro nymfu nesnesitelný, začala před ním prchat. Pan ji však stále pronásledoval, až se dostali k řece. Syrinx už neměla kam uprchnout, a tak se na vlastní žádost nechala od vládce všech bohů Dia proměnit v rákosí. Panova láska k Syrinx byla však natolik silná, že si z onoho rákosí udělal píšťalu a po večerech na ní vyhrával smutné písně. Skladby, které vás potěší a možná i rozezpívají, si můžete v letních večerech vychutnat v magickém spojení s vodou a zářivým světlem Křižíkovy fontány i tento rok. 

Padesát odstínů .. Fifty Shades... in music..
Celosvětový literární hit plní kina ve své filmové podobě. Za úspěchem snímků Fifty shades... však stojí i nejlepší interpreti a skladatelé, kteří vdechli život hudební součásti filmů. V prvním díle příběhů o vášni, přitažlivosti a tajných představách nazpívali hity, které se vzápětí dostaly na špičky hitparád, například Annie Lennox, The Weeknd, Sia, Beyoncé, ale hlavně Ellie Goulding. Nové pokračování smyslného souboje Anastasie s Greyem, ve kterém hlavní hrdinka přestala hrát podle Greyových pravidel, sebou nese také spoustu nových hitů. Za mikrofonem se vystřídali John legend, Nick Jonas a Nicky Minaj či opět populární Sia. A stejně jako u prvního dílu instrumentální hudbu složil jeden z nejlepších autorů filmové hudby Danny Elfman. Nechte i letos proudit vášeň celým tělem při představení, které dráždí i baví.  

P.I.Čajkovskij -  to nejlepší ze symfonií, koncertů, baletů...
Petr Iljič Čajkovskij je jedním z nejvýznamnějších světových hudebních skladatelů. Spojoval prvky ruské lidové hudby s evropskou vážnou hudbou. Také několikrát navštívil Prahu, kde roku 1888 dirigoval premiéru své opery Evžen Oněgin. Komponoval tzv. romansy – ruské umělé písně pro sólový hlas s klavírním doprovodem. Čajkovského symfonická hudba zrcadlí jeho vnitřní svět. Vypovídá o autorově zádumčivosti a o jeho životním pesimismu. Ve svých skladbách má velmi málo radostnějších motivů. Složil šest symfonií (např. Patetická; sedmá byla dokončena po jeho smrti), programní symfonii Manfred, symfonické básně (Romeo a Julie, Francesca da Rimini), slavnostní předehru 1812, Italské capriccio, čtyři suity (Mozartiana), smyčcová kvarteta (D dur a další), tři klavírní koncerty (jeho asi nejznámější dílo Koncert pro klavír a orchestr č. 1 b moll), houslový koncert, romance, sbory, kantáty a mnohá další díla. Dále mj. složil deset oper, z nichž nejznámější jsou Evžen Oněgin, Piková dáma, Mazepa a Panna Orleánská. Nejvíce ho však proslavila jeho baletní díla Labutí jezero a Šípková Růženka. Libreto k oběma operám bylo vytvořeno volným zpracováním básní ruského básníka A. S. Puškina. Velmi populární je (i mezi dospělými) pohádka Louskáček. Jeho baletní díla můžete na Křižíkově fontáně v letních měsících vidět v hrané baletní verzi s předními českými umělci. 

Pop Diamonds  (Rihanna ,  One Direction, Pink...)
Skutečné popové diamanty ozdobí bohatý repertoár Křižíkovy fontány dalším představením pro mladší generaci diváků. V prvním ze dvou nových rytmických novinek je tato komponovaná produkce, která zahrnuje idoly dnešních teenagerů jako jsou „One Direction“, britsko-irská chlapecká hudební skupina, kterou tvoří Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles a Louis Tomlinson. Lákavá je pak i hudební přítomnost zpěvaček Rihanny a Pink. Rihanna vévodí stylům R&B, reggae, dancehall a dance. Je držitelkou pěti cen Grammy. Celkem nahrála jedenáct "number-one" hitů a ve svých 23 letech tak byla nejmladší umělkyní, která toho dosáhla. Druhá z nich, Pink, je americká popová a R&B zpěvačka. Na svém kontě má pět studiových alb a je trojnásobnou držitelkou Grammy. 

Queen – Goodbye, Freddie
Nesmrtelné balady – nejlepší skladby Freddieho Mercuryho, první pop-hvězdy indiánského původu, a skupiny Oueen, která se držela na špičce po dvě desítky let. Mercury zemřel v listopadu 1991. Queen byla legendární britská poprocková skupina založená v roce 1970 v Londýně. Původně skupinu tvořili kytarista Brian May, zpěvák Freddie Mercury a bubeník Roger Taylor, o rok později se k nim přidal baskytarista John Deacon. 19. února 1971 spolu s ostatními spoluhráči poprvé vystoupili pod názvem „Queen“. Kapela se nerozpadla ani po smrti Freddie Mercuryho v roce 1991, ani po odchodu Johna Deacona. S novým zpěvákem Paulem Rodgersem (poprvé v r. 2005) vystupují pod názvem Queen + Paul Rodgers. Připomeňme si největší hity této skupiny v netradičním spojení s Křižíkovou fontánou.  

Say Something (Aguilera,Perry, John Legend, Rihanna..)
Nechte se unášet lyrickými skladbami populárních osobností hudební scény, v nichž vás překvapí velmi osobní zpovědi zpěváků a zpěvaček jako například americké popové divy Christiny Aguilery a řady dalších. Světelná a vodní show Křižíkovy fontány dodává zcela nový vjemový rozměr citlivým skladbám umělců, které obdivují fanoušci po celém světě. Atraktivní a něžná Colbie Marie Caillat, americká zpěvačka, skladatelka a kytaristka nebo anglický zpěvák a textař Edward Christopher Sheeran (Ed Sheeran) jsou další z pestré skládačky útočící na vaše nitro. Doplňuje je živelná a přesto ve svých písních dojemná Ellie Goulding, anglická zpěvačka, textařka a kytaristka, která se proslavila hlavně díky úspěchu v anketě BBC Sound of 2010 a vítězstvím Ceny kritiků na BRIT Awards. Mezi dalšími interprety najdete Katy Perry, Johna Legenda, Rihannu a další. Ti všichni v netradičním spojení rozzáří váš večer prožitý na Křižíkově fontáně v tomto představení, které dává prostor ke snění, vyjádření pocitů a lásce.  

Scorpions & Metallica se symfonickým orchestrem
Rockové hvězdy, jejichž razantní skladby i citlivé balady nestárnou, tentokráte koncertovaly se symfonickým orchestrem. Scorpions jsou německá heavymetalová/hardrocková skupina původem z Hannoveru. Vznikla v 60. letech a na vrcholu slávy se ocitla v 80. letech. Nejslavnějšími písněmi kapely jsou Rock You Like a Hurricane, Always Somewhere, Still Loving You a Wind of Change. Metallica je americká trash-metalová skupina založená roku 1981 v Los Angeles. Skupina se dala dohromady na základě inzerátu v losangeleských novinách, který podal bubeník Lars Ulrich. Jejich nejoblíbenější skladby dostávají lehce symfonický nádech a naprosto novou podobu, kterou si nyní můžete vychutnat v netradičním spojení s Křižíkovou fontánou. Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. 

Šeherezáda, Polovecké tance, Kartinky
Rimského - Korsakova inspirovaly příběhy Tisíce a jedné noci k volně pojatému vyprávění o Sindibádovi, careviči Kalendáři a princezně. Výbušné Polovecké tance jsou součástí Borodinovy opery Kníže Igor. Trojici skladeb s orientálnícm nádechem doplňuje Musorgského cyklus inspirovaný výstavou kreseb v jedné obrazárně. Z pohádky plné příběhů a kouzla jedné ženy až po netradiční procházku galerií vás provází krásná a vášnivá hudba tohoto skladatele. Rimskij – Korsakov byl členem umělecké skupiny, zvané „Pětka“ nebo též „Mocná hrstka“. Jeho díla jsou často inspirována náměty z oblasti lidové slovesnosti (zejména pohádek). A téměř pohádkový nádech nabízí i kouzlo Křižíkovy fontány . 

Shall we dance? - hity z filmů Hříšný tanec, Flashdance...
John Clark úspěšný právník, při své každodenní cestě do práce míjí okna taneční školy a v nich vidí krásnou učitelku tance. Ovládne ho kouzlo mladé tanečnice, nebo propadne jiné vášni - tanci? Stejná láska k tanci provází i osudy Alex Owens v příběhu úspěšného muzikálu 'Flashdance', nebo 16-letou Frances , děvče ze „slušné rodiny" která v té době tancuje s Johnnym - tzv. Dirty Dancing - hříšný tanec. Oblíbené taneční filmy, které dodnes patří k tomu nejlepšímu, co bylo v tomto žánru uvedeno na stříbrné plátno, nyní přicházejí k divákům Křižíkovy fontány. A návštěvníci při něm mohou nejen vzpomenout na kouzlo roztančených letních nocí, ale třeba také na nezapomenutelného tanečníka a herce Patricka Swayze. Choreografie a dramaturgie fontány: Miloslav Janíček. V letních měsících tančí Pražský divadelní balet v režii Jiřího Pokorného. 

Slavná témata romantických koncertů
Výběr ze slavných houslových, klavírních a violoncellových koncertů (Čajkovskij, Dvořák, Rachmaninov, Grieg). Další komponovaný pořad, který nabízí ta nejkouzelnější díla světových klasiků. Citlivě vyvážené představení, kdy klasickou hudbu doplňuje moderní ztvárnění v prostředí unikátu Křižíkovy fontány. Všeobecně známé a oblíbené melodie znějí letním večerem starobylou Prahou. Takové spojení jistě divákům zaručuje příjemné prožití návštěvy Prahy. Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. 

TENKRÁT... Once Upon a Time....( Ennio Morricone )
Ennio Morricone (* 10. listopadu 1928 Řím), italský hudební skladatel, obzvláště známý svou filmovou hudbou složil hudbu pro více než 500 filmů a televizních seriálů. I když složil hudbu pouze ke 30 westernům, právě tato hudba je nejznámější. Morriconův velmi úsporný styl komponování je velmi zřetelný obzvláště na příkladech dnes již klasické hudby k spaghetti-westernům jako Hodný, zlý a ošklivý (The Good, the Bad and the Ugly, 1966, režie Sergio Leone) a Tenkrát na Západě (Once Upon a Time in the West, 1968, režie Sergio Leone), kde v hudbě používal i zcela neobvyklých zvuků (jako vrzání vodního čerpadla), v souladu s teorií že každý přirozeně vytvořený zvuk je hudba. V nedávných letech jeho velmi přitažlivé melodie pro filmy Misie (1986), Nedotknutelní (The Untouchables, 1987, režie Brian De Palma) a Bio Ráj (Nuovo Cinema Paradiso, 1988, režie Giuseppe Tornatore) zcela jasné prokázaly jeho dar a sílu jeho umění. Nejen příznivci zranitelných a křehkých žen či drsných mužů mají nyní možnost ponořit se do podmanivých tónů Morriconeho hudby a prožít nejeden dramatický příběh ve spojení s novodobou show Křižíkovy fontány. 

Titanic – J. Horner - hudba z filmu
Hudba Jamese Hornera, která doprovázela úspěšný americký velkofilm (11 Oskarů) o největší lodní katastrofě všech dob. Celine Dion zpívá titulní píseň My Heart Will Go On, do filmových melodií zní hlasy L. DiCapria a C. Winslett. "Loď snů - Titanic", luxusní hotel na vodě s ohromnou kapacitou, vyplul do vod Atlantiku v dubnu roku 1912. Napínavé vypravování začíná u vraku legendární lodi, kde najdou potápěči obrázek krásné dívky. Je zrestaurován a reportáž o celé akci je odvysílána televizí. Přihlásí se stará žena, která je tou dívkou na obrázku. Veliký příběh o vášnivé lásce mezi sedmnáctiletou Rose (Kate Winslet), která má na lodi i svého snoubence a Jackem (Leonardo DiCaprio), z hlediska společenského postavení pro ni naprosto nepřijatelným mladíkem a nenadálé srážce lodi s ledovcem, může začít...  

Trojice tenorů – Pavarotti, Carreras, Domingo
Luciano Pavarotti, José Carreras a Placido Domingo se sešli se na Dodger Stadium v Los Angeles, aby široké publikum přesvědčili o kráse operních árií a písní. Nedávno zesnulý Luciano Pavarotti patřil spolu s Plácidem Domingem a José Carrerasem mezi nejpopulárnější a nejmilovanější operní pěvce naší doby. Spolu s tím, jak se tito tři slavní tenoři měnili a rozšiřovali svůj umělecký záběr, zvyšovala se i popularita opery. Světovou sérii koncertů tří tenorů sledovala v televizi více než miliarda lidí a jedenáct milionů fanoušků si zakoupilo jejich videokazety a kompaktní disky. Řečeno stručně, tři tenoři se stali hvězdami. a tyto hvězdy nyní září na Křižíkově fontáně pro potěšení z krásných melodií a zpěvu. 

Voda a oheň - ohnivé show na fontáně
Agentura Orfeus přináší nejnovější a nejmodernější představení Křižíkovy fontány, ve kterém dva nejmocnější živly světa – oheň a voda triumfují v jedinečné noční show. Světelné vodní gejzíry vedou nelítostný boj s ohňovými jazyky pyrotechnických efektů, doplněné laserovými obrazy a videoprojekcí přímo na vodní stěnu. Dramaturgicky je celé představní vystavěno na filmových melodiích mistrů svého oboru Hanze Zimmera, Jamese Newtona Howarda, Ramina Djawadiho a dalších světových umělců. Poprvé na fontáně zazní i tóny z veleúspěšného filmu Inception (Počátek)…Buďte u toho i vy! 

VOICES - YANNI
Hlasy Nathana Pacheca, Chloe, Endera Thomase a dalších září Yanniho hudbou, kterou autor napsal, instrumentoval a natočil. Yanni (vlastním jménem Yannis Hrysomallis se narodil 14. listopadu 1954 v Kalamatě (Řecko). Je samouk pianista, klávesista a skladatel. Poté, co získal titul B.A. z psychologie, chtěl raději zasvětit život hudbě, přestože nemá formální vzdělání a neumí číst noty. V roce 1992 získal nominaci na Grammy za své album Dare to Dream a v roce 1993 následovalo album In My Time. Jeho úspěšným průlomem byl živý koncert v roce 1994: Yanni Live at the Acropolis, o kterém se tvrdí, že šlo o druhý nejprodávanější koncert na videu všech dob. V roce 2000, po dvouleté přestávce, Yanni vydal první studiové album za 7 let: If I Could Tell You. Yanni měl též turné v letech 2003 až 2004 s debutujícím albem Ethnicity, které navazovalo na jeho filozofii „Jeden svět, jedno lidstvo“. Podle hodnocení časopisu Billboard Magazine odstartovalo toto album čtvrté největší koncertní turné roku. 6. května 2004 udělila univerzita v Minnesotě Yannimu čestný titul Doctor of Humman Letters (D.H.L.). Své skladby interpretované vokálními zpěváky představil v roce 2008. 24. března 2009, Disney Pearl Imprint vydal Yanni Voices, což bylo Yanniho první studiové album po šesti letech. Teď si jeho nadčasové skladby můžete vychutnat v prostředí letních nocí na Křižíkově fontáně, které podstrhuje atmosféru krásných hlasů a líbivých tónů v nekompromisním zážitku, jaký dokáže zprostředkovat jen Křižíkova fontána. 

Výběr ze světových muzikálů
Známé, oblíbené, úspěšné. To jsou slova, kterými lze označit skladby vybrané do tohoto komponovaného představení, ve kterém nesmí chybět ukázky z muzikálových hitů jako Miss Saigon, Evita, Fantom opery, Vlasy, Cats a dalších. Úspěšná broadwayská díla v unikátní hře světel a vody Křižíkovy fontány tvoří netradiční celek, který v divácích probouzí nostalgii. V jediném představení se mohou projít světem toho nejlepšího, co v muzikálové tvorbě existuje. Přes skladby Don´t Cry for me Argentina, Memory, Aquarius a mnohých jiných se ocitají v muzikálovém světě plném barev a tónů. I toto představení již patří po letech ke klasice Křižíkovy fontány, ke které se návštěvníci rádi vracejí.  

W.A.Mozart – Pražská symfonie a Symfonie g moll
Wolfgang Amadeus Mozart (27. ledna 1756, Salzburg – 5. prosince 1791, Vídeň) byl klasicistní hudební skladatel a klavírní virtuos; geniální hudebník, který za svého života vytvořil 626 děl světského i duchovního charakteru - opery, operety, symfonie, koncerty, komorní hudbu, mše a chorály. Nyní si můžete skutečně užít skladatelské klenoty z dílny tohoto mistra. Strhující provedení nemůže než nadchnout. V zářivé interpretaci Křižíkovy fontány si každý divák může znovu uvědomit, proč je Mozartovo dílo nadčasové, stále vyhledávané a oblíbené. Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány. 

Zimmer (Šifra Leonarda, Gladiator,Piráti z Karibiku....)
Hans Florian Zimmer (* 12. září 1957, Frankfurt nad Mohanem, Německo) je německý autor filmové hudby, oceněný Oscarem, cenou Grammy a dvěma Zlatými Glóby. Filmů, jež doprovodil hudbou a mnohdy je tak povýšil, jsou desítky. Mezi jeho úspěšná díla patří například film Krvavý příliv, Skála, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen, Poslední samuraj, Šifra mistra Leonarda, Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže či Tenká červená linie, přičemž všechny tyto uvedené filmy byly natočeny po roce 1988. Za hudbu ke snímku Lví král dokonce obdržel v roce 1995 Oscara. V roce 2007 se s třetím dílem trilogie Piráti z Karibiku: Na konci světa umístil na prvním místě nejvýdělečnějších filmů roku. S jeho hudbou se již návštěvníci Křižíkovy fontány mohli setkat v samostatných produkcích, např. Gladiátor. Nyní si můžete vychutnat jeho díla z posledních let v jedinečné mozaice známých melodií, které opět doplňuje projekce na vodní plochu a dech beroucí světelná a vodní show. 

Star Wars – Water and Fire
Jedinečné, strhující a fantastické, takové jsou Star Wars, tedy Hvězdné války. Souboje řádů Jedi a Sith, vesmírná Síla a životní příběh Anakina Skywalkera (Darth Vadera). Vedle něj pak krásná princezna Leia, stejně něžná jako moudrá. To vše v příbězích, které fanoušci milují už od 70. let. Příběhy, které inspirují zástupy dalších tvůrců filmů, seriálů, knih i multimediálních představení. Jedním z nich je i Star Wars – Water and Fire na Křižíkově fontáně. V magické souhře vody, světel a nejmodernějších efektů ožívá další z variací na nejslavnější sci-fi ságu, která oslovila mnoho generací. Nechť vás za letních večerů provází síla a kouzlo Hvězdného nebe …. 

© Křižíkova fontána. Created by CyberS s.r.o. & Roman Škára.